Naudotų baterijų surinkimas

Panaudotų galvaninių maitinimo elementų, baterijų ir akumuliatorių tvarkymas

 

Kiekvienais metais pasaulyje parduodama daugiau kaip 15 milijardų įvairių baterijų, kurių dauguma vieną kartą panaudojus yra išmetamos. Baterijų sudėtyje yra sunkiųjų metalų: švino, gyvsidabrio, kadmio, kitų toksinių elementų, kurie yra žalingi aplinkai bei žmogui. Baterijos sudaro mažiau nei 0,25% visų atliekų, bet joms tenka daugiau nei 50% visų sunkiųjų metalų atliekų. Todėl galvaniniai maitinimo elementai, baterijos ir akumuliatoriai priskiriami pavojingų atliekų grupei ir reikalauja atitinkamų tvarkymo priemonių.

Rūšiuoti baterijas ir akumuliatorius yra svarbu, nes jie yra perdirbami, o pakartotinai išgauti elementai bei rūgštys panaudojami naujų baterijų gamybai arba kitiems plataus vartojimo gaminiams. Taip saugoma tiek mūsų aplinka, tiek tausojami gamtiniai ištekliai. Didžiausia baterijų ir akumuliatorių dalis patenka į buitinių atliekų konteinerius. Jei jos išmetamos į sąvartynus su buitinėmis atliekomis, irdamos skleidžia medžiagas, kurios gali pakeisti cheminę dirvožemio sudėtį, nudeginti augalų lapus, gyvūnų odą. Iš aplinkos sunkieji metalai gali patekti į maistui auginamus augalus, būti išplauti į vandens telkinius ir iš čia patekti į gyvūnų bei žmonių organizmus. Patekę į žmogaus organizmą sunkieji metalai gali pažeisti DNR ir ląsteles. DNR pažeidimai padidina tikimybę susirgti vėžinėmis ligomis. Nešiojamos baterijos ar akumuliatoriai – tai baterijos, sagos formos elementai, sudėtinės baterijos ir akumuliatoriai, kurie yra sandarūs, gali būti nešiojami ir nėra priskiriami nei pramoninėms, nei automobiliams skirtoms baterijoms ar akumuliatoriams. Šiai rūšiai priskiriamos bet kurios baterijos ar akumuliatoriai, kuriuos vartotojai paprastai gali naudoti buityje: vieno elemento baterijos (AA, AAA tipo baterijos ir pan.), taip pat baterijos ir akumuliatoriai, kuriuos vartotojai naudoja mobiliuose telefonuose, nešiojamuose kompiuteriuose, bevieliuose elektros įrankiuose, žaisluose, butiniuose prietaisuose ir pan.

Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos turi būti surenkamos atskirai, tam skirtuose specialiuose konteineriuose, statinėse, dėžutėse ar kitokiose talpyklose, kurių negalima maišyti su kitomis atliekomis.

E.Nekio firma BATERIJA, vadovaudamasi Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka ir LR Atliekų tvarkymo įstatymu nešiojamąsias baterijas ir akumuliatorius bei baterijų ir akumuliatorių atliekas priima nemokamai.

 

Naudotas baterijas ir akumuliatorius nemokamai priduokite bet kurioje artimiausioje prekybos vietoje, kurioje parduodamos šios prekės, nepriklausomai nuo jų pavadinimo, išmatavimų ar rūšies...

Naudotas baterijas taip pat galite priduoti mums adresu Baltijos pr.10a, Klaipėda, LT 94108( Įvažiavimas iš Dubysos g. tarp 62-64) ar bet kuriai kitai naudotas baterijas surenkančiai organizacijai.

Sudarome sutartis su parduotuvėmis, įstaigomis ir organizacijomis dėl panaudotų galvaninių elementų surinkimo. Panaudotų baterijų paėmimo metu išrašome priėmimo-perdavimo aktą.

 

Sukurta E.Nekio firma Baterija © 2009-2024 Visos teises saugomos.
enbaterija.lt
Mobili versija / Standartinė